iNFORMACJE PRZEDŚWIĄTECZNE

INFORMACJE ZE SPOTKAŃ PRZEDŚWIĄTECZNYCH.

W dniach 27 i 28 marca odbyło się w Warszawie szereg spotkań związkowców z Zarządami i Dyrekcjami spółek GK.

27.03. godzina 11 – coroczne skromne spotkanie Wielkanocne w coraz mniejszym gronie z uwagi na prowadzone konsolidacje i likwidacje spółek. W spotkaniu brał udział cały zarząd jeszcze w starym składzie. Pani Prezes życzyła wesołych świąt ioderwania się w tym okresie od spraw  związanych z  praca.

Godzina 13 – Komisja Centralnego Funduszu Racjonalizacji zatwierdziła osłony dla byłych pracowników Geofizyki Toruń oraz strona związkowa wniosła o przyznanie zapomóg dla pracowników Geovity – (bukowy Dworek i Czarna ) którzy  nie przyjęli wypowiedzeń zmieniających.

Godzina 14 – do 20 negocjacja zapisów premii rocznej  podpisanie porozumienia przez pozostałe organizacje  bez Sekcji Krajowej z uwagi na brak zapisu o części stałej do podziału środków.

Jednak możliwość ta  będzie negocjowana w zakładowych regulaminach i w celu nie zamykania  takich szans podpisaliśmy porozumienie p[o spotkaniu Dystrybucji.

28.03. godzina 10 – spotkanie dystrybucji – nie uzyskaliśmy praktycznie żadnych nowych informacji.

Zarząd PGNiG powtarza nie będzie zwolnień grupowych, zagrożeni mogą być jedynie kierownicy, a nowy Zarząd Spółki SPV4 przedstawia zarządzanie procesowe kierowane z góry w dół  i likwidację 6 zakładów gazowniczych w siedzibach Oddziałów.

Jedyne możliwe Porozumienia do podpisania ze związkami to stwierdzenie że zarząd będzie przestrzegał prawa a wszelkie informacje dotyczą dnia dzisiejszego.

Godzina 12 – wspólne spotkanie związków i podtrzymanie żądań płacowych przez solidarność w spółkach dystrybucyjnych, udział w zgromadzeniu akcjonariuszy 24 kwietnia – prośba o udział , wspólne spotkanie związków zawodowych 9 kwietnia i ustalenie dalszych działań.

Szczegółowe informacje zawarte są w zakładkach

PRAWO – POROZUMIENIA W GK PGNiG – PREMIA ROCZNA

DOKUMENTY – STRATEGIA DLA GK – MATERIAŁY NA ZWZ, PROJEKTY UCHWAŁ