KOLEJNE SPOTKANIA ZWIĄZKOWE

SPOTKANIA ZWIĄZKOWE

W dniach 20-21.09. w Bachledowej Dolinie na Słowacji odbyło się spotkanie przedstawicieli Sekretariatu Przemysłu Chemicznego
z Słowackimi kolegami  z sektora Chemii i Energetyki.

Podczas spotkania podzieliliśmy się informacjami o Euro manifestacji oraz o sytuacji w Polsce i na Słowacji.
W obu krajach występuje podobna sytuacji społeczno – gospodarcza, światowy kryzys wymusza ograniczenia finansowe,
a niepokojące są zmiany dokonywane w słowackim Kodeksie Pracy. Średnia i minimalna płaca są niższe niż w Polsce,
a ceny w Euro w wielu przypadkach wyższe.

W trakcie pobytu mieliśmy również okazję zobaczyć Bielańską jaskinię.

W dniu 22.09. w Murzazihle k. Zakopanego odbyło się posiedzenie  Rady Sekretariatu.

Tematem Rady była aktualna sytuacja w branżach, oraz kwestie podatkowe działalności związkowej.

Przedstawiono również informacje ze spotkań na Słowacji i w Rumuni,
oraz o mającym odbyć się spotkaniu w Serbii.

W drugiej części spotkaliśmy się z Przewodniczącym KK Piotrem Dudą i jego zastępcami Tadeuszem Majchrowiczem oraz Jerzym Wielgusem.

Przewodniczący KK mówił o Euro manifestacji,  działaniach związku w kwestiach płacy minimalnej,
promocji związku poprzez sport, zmianach prawa do ustawy antykryzysowej, umów „śmieciowych”, wystąpień do Partii politycznych.

Zaproszeni goście odpowiadali również na pytania członków SPCH  w tym o funkcjonowaniu Tygodnika Solidarność, Karty Grosik.

Niektórzy członkowie SPCH pozostali również  w piątek i sobotę na zawodach
w skokach narciarskich organizowanych przez Region Małopolska Solidarności
 pod patronatem  Adama i Izy Małysz.

W poniedziałek ma odbyć się spotkanie związków zawodowych konsolidowanych spółek budowlanych w Gazobudowie w Zabrzu.

2011-09-25
B. Potyrała - przewodniczący